IT Katasztrófaterv
Bizonyos méret felett nélkülözhetetlen
Kérjen ingyenes ajánlatot
Vész
IT katasztrófaterv, nem csak katasztrófákra
50 fős vállalkozások felett erősen ajánlott a vállalatnak IT katasztrófatervet készítenie. Igazából nem is a létszám, hanem az IT infrastruktúra összetettsége határozza meg, de tapasztalat szerint 50 fős cégeknél ez már jellemző.
A feladat vázlatos leírásából is látható, hogy ez egy nagyon összetett, részletes, precíz munkát igénylő feladat, ennek megfelelően elkészítése cég mérettől függően a pár 100 ezer Ft-tól a sok milliós nagyságrendig terjedhet.
Szintén érdemes figyelembe venni, hogy ez egy folyamatosan, dinamikusan változó terv, vagyis az elkészülte után folyamatos karbantartást igényel, ahogy a rendszerünk változik. Ehhez érdemes karbantartási szerződést kötni.
Működési terv
A valós állapotot írja le, mind fizikai mind logikai szempontból.
Üzletfolytonossági terv
Egy olyan forgatókönyv leírása, amikor a rendszer egyes elemeinek kiesése esetén, amíg a rendszert nem állítjuk helyre, hogyan kell/lehet az üzlet folytonosságát fenntartani a veszteség minimalizálása érdekében.
Helyreállítási terv
A rendszer része vagy egészének leállása, megsemmisülése esetén elvégzendő feladatokat írja le.
Tesztelési terv
A helyreállítási terv és az üzletfolytonossági terv tesztelésére szolgál, amivel ellenőrizhetjük, hogy valós katasztrófa esetét szimulálva a rendszer működése valóban helyreállítható e. E nélkül a katasztrófaterv csak elméleti síkon létezne.
Nem csak katasztrófahelyzetekre jó
Nem csak a katasztrófa helyzetek kárának minimalizálására jó egy szakszerű katasztrófa terv elkészítése.
Sokan nem gondolnak arra, mi történik, ha bármilyen okból az informatikát üzemeltető személy vagy alvállakozó hirtelen eltűnik. Ki ismeri a rendszert, a jelszavakat? Hol vannak a mentések, ahhoz hogy lehet hozzáférni, stb..
Egy új kollégával megismertetni a rendszert, úgy, hogy semmit ne felejtsünk ki.
Egy új rendszer, pl IP telefonközpont bevezetése előtt komoly terveket kell készíteni, hogy ez miképpen tud a rendszerbe illeszkedni. Egy ilyen terv minden választ azonnal megad a felmerült kérdésekre.
Egy ilyen terv elkészítése során számos rendszerszintű probléma, hiányosság is kiderül, amit lehet korrigálni.
Természetesen egy ilyen katasztrófaterv sem tartalmaz kritikusan szenzitív információkat. Nincsenek benne pl. jelszavak, de bele van írva, hogy hol vannak biztonságba helyezve a megfelelő jelszavak. (pl. tűzálló páncélszekrény).
Itt vagyunk, hogy segítsünk!
Iroda
Szugló u 82
Elérhetőség
Sz-V: Zárva